2023-04-13 14:47:21

Īsa pamācība kondicionēšanā jeb kā nesaaukstēties, lietojot birojā gaisa kondicionieri

2017.06.01

Vasaras sezonā biroja darbiniekiem ir itin labi pazīstama situācija, kad gadās saaukstēties dēļ tā, ka telpās bijis ieslēgts kondicionieris. Taču šogad viss būs citādāk, jo mēs esam apkopojuši dažus ieteikumus, kas palīdzēs izvairīties no saaukstēšanās. Lieciet aiz auss!

 

Izmantojiet pareizo temperatūras režīmu

 
Gada siltajos mēnešos optimālā temperatūra telpā ir 20-25 grādi. Ja vēlaties atvēsināties, temperatūrai telpā vajadzētu būt zemākai ne vairāk kā par 5 grādiem salīdzinājumā ar temperatūru ārpusē. 
 

Kontrolējiet gaisa mitrumu

 
Optimālais gaisa mitrums telpā ir 60-70%, taču kondicioniera ietekmē šis rādītājs ievērojami samazinās, kas rada nepatīkamu sajūtu acīs, degunā un kaklā. Kontrolējiet gaisa mitrumu un, ja nepieciešams, izmantojiet gaisa mitrinātāju. 
 

Vēdiniet telpas, taču neveidojiet caurvēju

 
Telpu vēdināšana palīdz izvairīties no vīrusiem un infekcijām, kā arī mazina alerģiskas reakcijas uz putekļiem. Ieteicams vēdināt telpu apmēram reizi 2 stundās. Atcerieties, ka nav nepieciešams vēdināt tad, kad darbojas kondicionieris. Tas var novest pie saaukstēšanās un iekaisumiem, kā arī muskuļu spazmām. 
 

Nesēdiet tieši zem gaisa plūsmas

 
Gaisa plūsma nedrīkst būt vērsta tieši uz cilvēkiem, jo tieši tā var visātrāk saaukstēties. Tomēr nevajadzētu kondicionieri bloķēt ar mēbelēm, aizslietņiem, utt. - šķēršļi gaisa plūsmas ceļā traucēs ierīces darbu un tas palielina bojājumu risku. Paturiet prātā arī to, ka ierīci nepieciešams regulāri tīrīt, lai kopā ar gaisa plūsmām tā nesāktu izplatīt slimības izraisošas baktērijas. 
 

Visbeidzot - lietojiet kondicionieri ar mēru

 
Kondicioniera lietošanas laikā nebūt nav nepieciešams tīstīties siltās drēbēs. Ja jums vairs nav komfortabli un jūtat, ka salstat, vienkārši izslēdziet kondicionieri vai vienojieties ar kolēģiem par to, ka temperatūra tiks paaugstināta līdz veselībai nekaitīgajiem 22-25 grādiem.  

 

Biroja darbinieku ieradumi, kas var kaitēt veselībai 

 

Esi darba meklējumos? Apskati aktuālās vakances šeit!