2023-04-13 14:47:21

“Ar ko Jūs visvairāk lepojaties?” - kā atbildēt uz šo jautājumu intervijas laikā

2017.06.12

Darba pārrunās personāla atlases speciālists mēģina izprast kandidāta profesionalitātes līmeni un arī uzzināt ko vairāk par kandidāta personību. Daudziem uzņēmumiem ir būtiski, lai jaunais darbinieks būtu labs speciālists, ar kuru ir patīkami komunicēt un kura vērtības atbilst uzņēmuma vērtībām. 

 
Tieši tādēļ intervijas laikā jābūt gatavam atbildēt uz jautājumiem gan par darba pieredzi, gan arī par citiem savas personības aspektiem. Viens no šādiem jautājumiem ir - “Ar ko Jūs visvairāk lepojaties?”. Pastāstīsim, kas jāņem vērā, lai Tava atbilde sniegtu personāla speciālistam atbilstošu priekšstatu par Tevi. 

 

Apdomā atbildi

 
Pirms atbildēt, ieturi nelielu pauzi. Padomā par projektu, kas visvairāk palicis atmiņā Tavas karjeras laikā, atceries arī piemērus no personīgās dzīves, un izvēlies to, kas, Tavuprāt, ir uzmanības vērts.
 
Šo jautājumu personāla atlases speciālists neuzdod ar mērķi, lai tu apjuktu, bet gan lai uzzinātu, kas Tev dzīvē ir svarīgs, par ko Tu izjūti lepnumu un par ko esi gatavs stāstīt ar degsmi un entuziasmu. 
 

Stāsti bez kautrēšanās

 
Tev izdevās notievēt par 30 kg, Tu izglābi ūdenī slīkstošu kucēnu, patstāvīgi iemācījies igauņu valodu vai ieguvi pirmo vietu biškopju konkursā? Droši stāsti par saviem panākumiem. Kas to lai zina - varbūt, ka Tavam topošajam priekšniekam arī patīk bites un viņš ir īsts dzīvnieku draugs. 
 
Nekādā gadījumā nesaki, ka Tev nav ar ko lepoties. Ikviens savā dzīvē paveicis kaut ko, kas parāda cilvēka labākās īpašības. Turklāt paveiktajam nebūt nav jābūt valsts mēroga notikumam - arī tas, ka Tu vingro katru rītu vai esi iekopis brīnišķīgu puķu dārzu ir pieminēšanas vērts. 

 

Tava atbilde - Tavs stāsts

 
“Es lepojos, ka noskrēju maratonu” vai “Es lepojos, ka jau 2 gadus ēdu veselīgi” - šāda atbilde ir pārāk īsa. Pastāsti, kādēļ Tu vēlējies piedalīties maratonā un kā tam gatavojies, ar kādām grūtībām nācās saskarties. Apraksti, kā veselīgas ēšanas paradumi ietekmējuši Tavu ikdienu un pašsajūtu un kādēļ Tev tas ir svarīgi. 
 
Šāds stāstījuma veids palīdzēs personāla atlases speciālistam izprast Tavu raksturu un ieraudzīt attīstības perspektīvas. Pats galvenais - esi Tu pats, jo tikai par sevi pārliecināti cilvēki gūst panākumus un raisa apkārtējo cieņu. 


"Kādēļ vēlaties pie mums strādāt?" - iespējamās atbildes uz šo jautājumu

Atslēgvārdi:
karjera
darba intervija
sasniegumi