2023-04-13 14:47:21

“Kādēļ vēlaties pie mums strādāt?” 5 iespējamās atbildes

2017.01.23

Jautājums “Kādēļ vēlaties pie mums strādāt?” var kalpot par pagrieziena punktu Tavā darba intervijā. Lai arī tā var šķist tikai formalitāte, personāla atlases speciālists uzdod šo jautājumu ar konkrētu mērķi: viņš vēlas uzzināt, kas tieši Tevi ir piesaistījis vakancees aprakstā. Darbinieks, kurš ir ieinteresēts uzņēmumā, veic savus pienākumus labāk, tādēļ atrast šādu darbinieku ir tīrā laime. Tieši tādēļ mēs esam apkopojuši 5 piemērus, kas palīdzēs atbildēt uz jautājumu “Kādēļ vēlaties pie mums strādāt?” tā, lai piesaistītu intervētāja uzmanību un radītu par sevi pozitīvu iespaidu. 

 

1. ”Es lietoju Jūsu zīmola produkciju un man tā patīk, jo...”

 
Kas var būt vēl labāk par darbinieku, kurš ir īsts zīmola fans! Tas parāda motivāciju un ieinteresētību produktā, turklāt ļauj izteikt pieņēmumu, ka potenciālais darbinieks būs lojāls. 
 

2. “Man ir vairāki paziņas, kuri ir strādājuši (vai joprojām strādā) Jūsu uzņēmumā un no viņiem esmu dzirdējis tikai labas atsauksmes.”

 
Reklāma “no mutes mutē” var būt patiesi iedarbīga un tas attiecas arī uz darba tirgu. Ja uzņēmumu, kurā vēlies strādāt, Tev ir ieteicis kāds draugs vai paziņa, noteikti nekautrējies to pieminēt intervijas laikā. Personāla atlases speciālistam būs patīkami dzirdēt to, ka uzņēmumam ir laba slava un pašreizējie darbinieki ir apmierināti ar darbu tajā.
 

3. “Mani piesaista Jūsu uzņēmuma korporatīvā kultūra un apstākļi, kurus nodrošināt saviem darbiniekiem.” 

 
Komfortabli apstākļi nozīmē to, ka darbinieks attiecīgajā uzņēmumā strādās ilgāku laiku. Ja Tu zini, kāda vide ir uzņēmumā, kurā vēlies strādāt (piemēram, esi runājis ar draugiem, paziņām vai lasījis publikācijas medijos), to droši vari pieminēt intervijas laikā. Personāla atlases speciālists pievērš uzmanību ne tikai Tavām prasmēm, bet arī tam, vai Tu varēsi iekļauties kolektīvā. Tādēļ šis var kalpot kā vērtīgs arguments.
 

4. “Es vēlos turpināt savu profesionālo attīstību un Jūsu uzņēmumā ir lieliski apstākļi šī mērķa īstenošanai.”

 
Runā par saviem karjeras mērķiem. Ja ambīcijas ir pamatotas, personāla atlases speciālists noteikti novērtēs Tavu ieinteresētību un gatavību strādāt uzņēmumā. 
 

5. “Man patīk, ka Jūsu uzņēmums domā par cilvēku dzīves kvalitātes uzlabošanu, kā arī mani uzrunā vērtības, ko Jūs pārstāvat.”

 
Mūsdienās ļoti daudziem uzņēmumiem ir kāda ideoloģija vai misija, ko tie vēlas īstenot (piemēram, veicināt cilvēku labklājību, rūpēties par sociāli neaizsargātām grupām, veicināt komunikāciju starp cilvēkiem utt.). Darba intervija ir lielisks brīdis, lai pastāstītu, kādēļ Tu sasaisti sevi ar šiem mērķiem un vērtībām. 
 

Ieteikumi, kas palīdzēs pastāstīt par darba pieredzi