2023-04-13 14:47:21

“Pastāstiet par savu darba pieredzi!” - noderīgi ieteikumi, kas palīdzēs sagatavot pārdomātu atbildi

2019.03.20

Tā kā darba intervijas mērķis ir Tevi labāk iepazīt, gluži ierasts, ka sarunas gaitā Tev var palūgt pastāstīt par savu iepriekšējo darba pieredzi. Tomēr var gadīties, ka satraukuma dēļ Tev ir grūti sniegt strukturētu atbildi vai arī gluži vienkārši esi aizmirsis pirms intervijas padomāt par šo jautājumu. Lai tā negadītos, piedāvājam dažus padomus, kas palīdzēs atbildi sagatavot jau iepriekš. 

 

1. Esi lakonisks. Nav nepieciešams detalizēti pārstāstīt visu savu pieredzi, sākot no pašas pirmās darba vietas vidusskolas laikā (protams, ja vien Tu neesi tikko universitāti absolvējis students un vēl nevari palepoties ar vērā ņemamu pieredzi). 


2. Atceries, ka darba devējs vēlas saprast - kā Tava līdzšinējā pieredze var noderēt amatā, uz kuru Tu piesakies. Tāpēc taktika “Vienkārši nosaukšu visu darba vietu nosaukumus pēc kārtas” - nestrādās un Tev būs nepieciešams pastāstīt mazliet vairāk par katru darba vietu. 


3. Gatavojoties intervijai apdomā, ar kādiem sasniegumiem lepojies un kas ir tas, kas Tevi padara par vērtīgu kandidātu darba devēja acīs. 


4. Īpaši uzsver tos amatus un darba vietas, kas ir vistiešākajā veidā saistīti ar vakanci, uz kuru Tu piesakies. Paturi prātā, ka, piesakoties uz dažādiem amatiem, savu stāstāmo var būt nepieciešams pielāgot atbilstoši vakancei. 


5. Noteikti uzmanīgi izlasi vakances aprakstu, lai saprastu, kas varētu būt tās prasmes, kuras darba devējs novērtēs visvairāk un kuras būs otršķirīgas. Darba intervijas laikā uzsver svarīgākās prasmes un nefokusējies uz otršķirīgajām.  


6. Neaizraujies ar sevis slavināšanu un noteikti nemelo. Ja meli tiks atklāti, Tu vari zaudēt izredzes iegūt darbu attiecīgajā uzņēmumā.


7. Pirms darba intervijas pārskati savu CV - tam, ko stāstīsi darba intervijā, jāsakrīt ar informāciju, kas ir atrodama Tavā CV.

 

8. Ja savā CV neesi pieminējis kādas darba vietas (piemēram, vasaras darbs vidusskolā, prakses vieta studiju laikā, darbs karjeras sākumā, kas nav  tieši saistīts ar pašreizējo profesiju u.c.), nav vērts tās pieminēt darba intervijas laikā, jo tas intervētājam radīs apjukumu. 


9. Neatbildi ar pretjautājumu: “Kas tieši man ir jāstāsta?” Tas tikai parādīs to, ka intervijai īsti neesi gatavojies. 



 

Citus rakstus par to, kā atbildēt uz dažādiem jautājumiem darba intervijas laikā, vari apskatīt šeit