2023-04-13 14:47:21

Izvairies no šīm 4 kļūdām darba intervijā

2018.02.14

Esi atradis interesantu vakanci un nosūtījis savu pieteikumu, turklāt esi bijis arī uz attiecīgo darba interviju. Šķiet, ka visi svarīgākie posmi ceļā uz jaunu darbu jau ir paveikti, tomēr atbildes kā nav, tā nav. Tu pastāvīgi pārbaudi savu telefonu un ne jau tādēļ, lai apskatītu svaigākos jaunumus sociālajos tīklos, bet gan lai beidzot ieraudzītu ilgi gaidīto atbildi no potenciālā darba devēja. 

Ir daudzi iemesli, kādēļ pēc pirmās intervijas Tu nesaņem pozitīvu atsauksmi vai pozitīvu atbildi. Turpmāk rakstā apskatīsim dažus no iemesliem, kā arī sniegsim padomus, no kādām kļūdām Tev ir jāizvairās, ja vēlies, lai darba intervija būtu rezultatīva. 

Slikts pirmais iespaids

Iedomājies, ka esi nosūtījis pieteikumu uz vakanci, kurā augstu tiek vērtēta punktualitāte, taču uz interviju ieradies aizelsies un ar 10 minūšu nokavēšanos. Bet varbūt intervijas laikā izsakies nepārliecinoši un tā arī nespēj paskaidrot, kādēļ tieši Tu esi labākais kandidāts konkrētajai vakancei? Lai kāds arī būtu iemesls, sliktu pirmo iespaidu ir visai grūti izlabot. Ja uz vakanto amatu pretendē vairāki speciālisti, ir liela iespēja, ka Tavs CV nokļūs mapē ar virsrakstu "Uz nākamo kārtu neaicināt". 

Tu neesi pietiekami labi sagatavojies intervijai

Pirms došanās uz interviju noteikti noskaidro, ar ko uzņēmums nodarbojas un ko piedāvā saviem klientiem. Sagatavo arī savus jautājumus, kurus intervijas noslēgumā vēlies uzdot darba devējam. Atcerieties, ka darba devējs velta laiku tam, lai satiktos ar Tevi, tādēļ, ja intervijas laikā Tu nespēsi parādīt to, ka vakantais amats Tev ir saistošs, tad lieki cerēt uz to, ka darba devējs izskatīs Tevi kā potenciālo kandidātu. 

Pārāk maz entuziasma

Neviens nesagaida no Tevis, ka atnāksi uz darba interviju sevišķi pacilātā noskaņojumā, tomēr izrādīt interesi nenāks par ļaunu. Darba devējam ir jāredz, ka Tu ļoti vēlies iegūt šo darbu, nevis esi sūtījis savu CV uz visām vakancēm pēc kārtas. Atceries, ka neviens nevar uzminēt, ko Tu domā - tieši tādēļ ir svarīgi parādīt to, ka esi patiesi ieinteresēts un vēlies strādāt izvēlētajā uzņēmumā. 

Realitāte neatbilst Tavam CV

Savā CV esi norādījis, ka labā līmenī pārvaldi kādu svešvalodu, bet pārrunās atklājas, ka patiesībā proti pateikt vien dažus vārdus? Vai arī esi melojis par kādām datorprogrammu zināšanām, taču īsti nevari pastāstīt, kāda ir Tava pieredze darbā ar attiecīgajām programmām? Ja intervijas laikā kļūs acīmredzams, ka Tavs CV neatbilst reālajai situācijai, visdrīzāk šis fakts nenāks Tev par labu.

 

Esi darba meklējumos? Izveido CV šeit!