2023-04-13 14:47:21

7 ieteikumi, kā ātri atrast darbu

2017.12.27

Kurš gan negribētu atrast tādu darbu, kas būtu interesants, daudzveidīgs, ar profesionālās attīstības iespējām un turklāt labi apmaksāts? Atrast lielisku darbu nemaz nav tik sarežģīti: jāpieliek nedaudz pūliņu un jāiegulda laiks, turklāt noderēs arī veiksme. Taču gadās tā, ka laika ir ļoti maz un jauns darbs ir vajadzīgs steidzami. Kas jāņem vērā, ja darbu nepieciešams atrast pēc iespējas ātrāk? 

 

1. Septiņas reizes nomēri, vienreiz nogriez

Pirms izsūti savu CV, vispirms pārliecinies, ka tajā norādīti pareizi dati un nav neuzmanības vai gramatikas kļūdu. Ja jaunu darbu nepieciešams atrast ātri, ir vērts paplašināt horizontu - proti, tā vietā, lai sūtītu pieteikumus tikai uz konkrēta amata vakancēm, padomā, vai Tev ir kādas prasmes, kuras varētu noderēt arī citos amatos. 

2. Padomā par to, ko sagaidi no jaunā darba

Ja darbs ir jāatrod ātri, var gadīties ka steigā aizmirsti piefiksēt to, ko gaidi no jaunā darba. Piemēram, vai Tu esi gatavs strādāt nakts maiņā neraugoties uz to, ka Tev ir bērni? Esi pārliecināts, ka vari strādāt no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00, kaut arī esi pilna laika klātienes students? Jā, ļoti iespējams, ka nosakot stingrākus kritērijus Tu neatradīsi savu sapņu darbu, tomēr der padomāt par nosacījumiem, kuros neesi gatavs iet uz kompromisu. 

3. Sagatavojies

Pēc tam, kad esi sapratis, ko vēlies no jaunā darba, Tev nepieciešams sagatavoties un veikt nelielu tirgus izpēti. Noskaidro, kuri no Tevi interesējošajiem uzņēmumiem pašlaik meklē darbiniekus un padomā, kuros no vakantajiem amatiem Tu varētu startēt. Der padomāt arī par to, kādu atalgojumu vēlies saņemt. Jo labāk orientēsies darba tirgū, jo efektīvāki būs darba meklējumi. 

4. Pajautā par darba iespējām draugiem un paziņām 

Piemērots darbs var Tevi atrast visnegaidītākajā brīdī. Jaunu darbu Tev var piedāvāt draugs, kuru nejauši satiec tirdzniecības centrā vai mājas kaimiņš. Nekautrējies pastāstīt saviem radiem, draugiem un paziņām par to, ka esi gatavs jauniem izaicinājumiem un meklē darbu. Varbūt kāds no viņiem tieši šobrīd meklē papildspēkus savai komandai?

5. Velti darba meklējumiem laiku un enerģiju

Darbu var atrast ļoti ātri, bet, jo specifiskāks amats, kuru vēlies ieņemt, jo ilgāku laiku var aizņemt darba meklējumi, jo vairāk konkurentu uz vakanto amatu un jo vairāk pārrunu kārtu, kas gaida Tevi nākotnē. Arī darba meklēšana ir sava veida darbs: nepieciešams koncentrēties un rūpīgi sagatavot katru pieteikumu. Jo ātrāk nepieciešams atrast jaunu darbu, jo mazākas cerības liec tikai uz vienu amata konkursu. Lai darba meklēšana rezultētos ar panākumiem, turpini izskatīt arī citus variantus. 

6. Izmēģini citas iespējas

Varbūt tieši tagad ir pienācis laiks apsvērt karjeras maiņu? Ja gadiem ilgi strādā vienā sfērā un pēkšņi esi palicis bez darba, varbūt ir vērts izskatīt alternatīvus variantus. Turklāt, ja ir iespēja, Tu vari izmēģināt arī darbu ārzemēs, piemēram, kā brīvprātīgais. Tā būs lieliska iespēja gūt jaunu, vērtīgu pieredzi, kā arī gūt nelielus, bet stabilus ienākumus, kas ļaus kādu laiku izbaudīt dzīvi citā valstī un iepazīt tās kultūru. 

7. Darba meklēšana - arī tā ir pieredze

Ļoti iespējams, ka ne pirmajā, ne arī otrajā mēģinājumā Tev neizdosies saņemt darba piedāvājumu. Jā, to ir grūti pieņemt, it sevišķi tad, ja maciņš paliek arvien plānāks. Tomēr centies izturēties pret darba meklēšanu kā pret sava veida pieredzi - Tu iemācīsies komunicēt ar dažādiem cilvēkiem un "pārdot" potenciālajam darba devējam savas prasmes. Un, galu galā, Tavi meklējumi vainagosies ar panākumiem.

 

Esi darba meklējumos? Apskati dažādu kategoriju vakances šeit!