2023-04-13 14:47:21

5 pazīmes, ka darba piedāvājums nav tik labs kā izklausās

2016.10.26

Tu izlasi darba sludinājumu, kas ir tieši tas, ko Tu meklē. Tu nosūti savu CV un saņem uzaicinājumu uz darba interviju. Tomēr kaut kas nav kārtībā. Varbūt darba piedāvājums patiesībā nemaz nav tik labs un sapņu darba vietā Tevi gaida kas pilnīgi pretējs? Lasi tālāk, lai uzzinātu, kādus brīdinājuma signālus ņemt vērā intervijas laikā. 

 

1. Darba apraksts ir pārāk nekonkrēts vai arī tā nav vispār

 
Laika gaitā ikviena darbinieka loma uzņēmumā nedaudz mainās. Tomēr darba devējam jau pašā sākumā būtu jāzina, kādas prasmes tiek sagaidītas no potenciālā darbinieka un kādi būs veicamie pienākumi. Ar darba aprakstu nepieciešams iepazīties atlases procesā, lai pēcāk nerastos jautājumi par Tavu lomu uzņēmumā. 
 

2. Intervētājs nevar Tevi pārliecināt

 
Darba intervija ir ne tikai Tava iespēja parādīt sevi uzņēmumam - tā ir arī uzņēmuma iespēja pārliecināt Tevi pievienoties komandai. Intervētājam būtu jāspēj prezentēt uzņēmumu un pastāstīt par Taviem galvenajiem ieguvumiem. Ja jūti, ka intervētājs to nedara vai arī nenāk klajā ne ar vienu pārliecinošu argumentu, ir vērts aizdomāties, vai patiešām vēlies šeit strādāt. 
 

3. Intervijas laikā Tev uzdod neatbilstošus  jautājumus

 
Ikvienam intervētājam būtu jāzina, ka nav pieļaujami tādi jautājumi, kas neattiecas uz paredzēto pienākumu veikšanu vai arī nav saistīti ar kandidāta piemērotību vakancei (piemēram, jautājumi par privātās dzīves aspektiem, reliģisko pārliecību, etnisko izcelsmi u.c.). Ja Tev tiek uzdots, Tavuprāt, neatbilstošs jautājums, Tu vienmēr vari pavaicāt, lai intervētājs paskaidro, kā tas ir saistīts ar veicamā darba pienākumiem, vai arī atteikties atbildēt un palūgt pāriet pie nākamā jautājuma. 

 

4. Uzņēmumam ir slikta reputācija

 
Mūsdienās darba meklētājiem ir iespēja anonīmi uzrakstīt atsauksmes par saviem darba devējiem dažādos portālos. Protams, šādas atsauksmes jāizvērtē kritiski, jo, iespējams, kāds vienkārši izgāzis savu žulti. Taču, ja visās atsauksmēs novērojama līdzīga tendence, piemēram, slikta vadības attieksme vai neapmierinoša uzņēmuma kultūra, paturi to prātā. Satiekoties ar uzņēmuma pārstāvi vai personāla atlases speciālistu Tev būs iespēja uzzināt ko vairāk par potenciālo darba vietu un izdarīt savus secinājumus. 
 

5. Tu nesaņem atbildes uz saviem jautājumiem

 
Intervijas laikā viens no Taviem mērķiem ir novērtēt, vai vakantā pozīcija ir Tev atbilstoša, tādēļ noteikti uzdod intervētājam jautājumus, lai saņemtu vairāk informācijas. Ja jūti, ka intervētājs nevar atbildēt pat uz vienkāršiem jautājumiem (piemēram, kāda ir uzņēmuma vide, kam Tev būs jāatskaitās utt.), tas liecina par to, ka kaut kas nav kārtībā.
 
Kādām pazīmēm Tu parasti pievērs uzmanību darba intervijas laikā? Pastāsti komentāros! 
 

Esi darba meklējumos? Apskati aktuālās vakances šeit!