2023-04-13 14:47:21

7 padomi, kas palīdzēs darba meklējumos 2016. gadā

2016.06.16

Gada nogalē daudzi no mums velta laiku tam, lai pārdomātu, kā līdz šim veicies profesionālajā jomā un vai ir izdevies īstenot visas ieceres. Ja šogad esi apņēmies atrast jaunu darbu, izlasi mūsu rakstu, kurā esam apkopojuši labākos padomus darba meklētājiem 2016. gadu uzsākot!

 

1. Izdomā, ko Tu vēlies

Pirms uzsākt darba meklējumus, Tev jābūt skaidram priekšstatam par to, ko Tu meklē. Tev interesē darbs kādā konkrētā jomā, piemēram, tūrismā? Vai arī Tev padomā kāds konkrēts uzņēmums, kurā vēlies strādāt? Varbūt Tu vēlies atrast darbu, kas atrodas maksimāli tuvu Tavai dzīvesvietai? Šie ir tikai daži no faktoriem, kurus jāņem vērā, domājot par darba vietas maiņu.

 

Mēs iesakām izveidot dažus galvenos kritērijus, pēc kuriem Tu atlasīsi darba sludinājumus, lai padarītu darba meklēšanu raitāku un vienkāršāku. CV Market reģistrētajiem lietotājiem ir pieejams Meklēšanas aģents, kas atlasa sludinājumus pēc norādītajiem kritērijiem un nosūta tos uz Tavu e-pastu. Reģistrējies šeit, lai pievienotu CV mūsu datu bāzei un saņemtu piekļuvi Meklēšanas aģentam!
 

 

2. Izmanto sociālos medijus

 

Nevienam nav noslēpums, ka mūsdienās sociālajiem medijiem ir visai liela loma arī darba meklēšanā. Ja vēlies, lai Tevi pamana, izmanto sociālos medijus un portālus, kuros pulcējas dažādu nozaru profesionāļi. Tu varēsi gan iesaistīties diskusijās, gan arī uzzināt jaunāko informāciju.
 
Lai arī sociālie mediji var šķist kā vilinoša iespēja atrast jaunu darbu, atceries, ka informācijai, kas pieejama publiski, jārada par Tevi profesonāls iespaids. Foto no trakulīgām ballītēm labāk atstāj privātajai kolekcijai.

 

 

3. Atjauno savu CV

 

Ja kopš pēdējās reizes, kad mainīji darba vietu, pagājis krietns laiciņš, noteikti pārskati un papildini savu CV ar aktuālo informāciju par savām prasmēm, sasniegumiem u.c. Savā CV Tu vari iekļaut arī saites uz savu portfolio vai mājaslapu, ja šāda informācija ir atbilstoša izvēlētajai vakancei - tā darba devējam būs vieglāk novērtēt Tavas prasmes. Tu vari izveidot savu CV un atjaunot to mūsu mājaslapā.

 

4. Parādi darba devējam, ka Tu esi vērtība

 

Rakstot motivācijas vēstuli, kā arī piedaloties darba intervijās, uzsver to, kā tieši Tavas prasmes un zināšanas var sniegt labumu potenciālajam darba devējam. Izvairies no tukšas liekvārdības: tā vietā, lai rakstītu, ka esi “uz rezultātu orientēta personība”, mini konkrētus piemērus, kā Tava rīcība vai zināšanas palīdzējušas uzņēmumam, un uzsver tieši tās īpašības, kas varētu būt saistošas darba devējam.

 

Veidojot motivācijas vēstuli atceries, ka mūsdienās nav labais tonis sūtīt nepersonalizētu pieteikumu. Vislabāk ir pielāgot motivācijas vēstules tekstu katrai vakancei, lai darba devējs redzētu, ka esi patiešām iedziļinājies sludinājuma tekstā.
 
Vairāk ieteikumu motivācijas vēstules rakstīšanai atradīsi šajā rakstā.

 

5. Sastādi savu uzņēmumu TOP

 

Labs veids, kā vizualizēt mērķus, ir sastādīt uzņēmumu TOP, uzskaitot tās kompānijas, kurās Tu vēlētos strādāt. Iespējams, ka tieši šobrīd kādā no uzņēmumiem notiek darbinieku atlase - sludinājumi var būt publicēti arī uzņēmuma mājaslapā, papildus publikācijām kādā no darba meklēšanas portāliem.

 

 
Taču, ja šobrīd atvērtu vakanču nav, Tu vari mēģināt citu taktiku: nosūtīt uzņēmumam savu CV un pieteikumu. Ja uzņēmumam būs aktuāla darbinieku meklēšana, ar Tevi noteikti sazināsies.

 

 

6. Seko līdzi industrijas jaunumiem

 

Mūsdienās ir būtiski sekot līdzi jaunumiem, lai spētu konkurēt ar citiem darba meklētājiem. Padari par savu ieradumu regulāri lasīt jaunāko informāciju nozares portālos, blogos u.c. avotos - tā Tu ne tikai papildināsi savas zināšanas, bet arī būsi lietas kursā par dažādām izmaiņām, kas skar Tevis pārstāvēto nozari.

 

 

Lai paaugstinātu savu konkurētspēju, Tu vari apmeklēt arī dažādus kursus, seminārus u.c. izglītojošus pasākumus: tos Tu varēsi uzskaitīt savā CV, lai parādītu darba devējam, ka esi īsts sava amata entuziasts un profesionālis.

 

7. Uzturi vecos kontaktus un veido jaunus

 

Darba meklējumos ir vērts izmantot Tev pazīstamo profesionāļu loku. Iepriekšējie kolēģi, draugi, paziņas - ikviens no šiem cilvēkiem var būt tas, pateicoties kuram Tu uzsāksi darba gaitas jaunā uzņēmumā. Ja esi uzsācis darba meklējumus, dari to zināmu tiem cilvēkiem, ar kuriem Tev ir labas attiecības un, ļoti iespējams, ka viņi labprāt Tev palīdzēs.

 

Savukārt, ja Tavā draugu un paziņu lokā parādās jauni cilvēki, izmanto iespēju uzzināt ko vairāk par viņu profesionālo dzīvi - varbūt tieši šobrīd viņu uzņēmumā nepieciešams jauns cilvēks! Pats galvenais - runā par to, ka meklē darbu. Pastāv liela iespēja, ka kāds no Taviem draugiem vai paziņām meklē darbinieku vai ir redzējis kādu interesantu darba piedāvājumu.