2023-04-13 14:47:21

6 sekundes, lai izlemtu, vai kandidāts der vakancei

2016.06.16

Kompānija TheLadders veica pētījuma, kura laikā izmantoja tehnoloģijas, kas sekoja darba devēju acu kustībām, kuri pārskatīja uz izsludināto vakanci saņemtos CV. Izrādās, lai formulētu pirmo priekšstatu par kandidātu, darba devējam bija nepieciešams tikai 6 sekundes.

80% no kopējā skatījuma laika tika tērētas sekojošām sadaļām kandidāta pieteikumā:

·         vārds, uzvārds;

·         patreizējā amata pozīcija/kompānija, kurā pašreiz strādājat;

·         iepriekšējā darba pieredze – amata pozīcija, uzņēmuma nosaukums;

·         pašreizējās darba vietas darba uzsākšanas datums;

·         izglītība.

Zemāk varat apskatīt divu kandidātu CV, kuros ar sarkanu krāsu izceltas vietas, kurās visilgāk kavējās darba devēja acu skatiens:

CV-termokarte

Attēlā redzamie CV satur vērtētāja acu kustību siltuma izdalīšanas termokarti. CV pa labi tika izskatīts sīkāk, nekā CV, kurš ievietots pa kreisi, tā skaidrāka un koncentrētāka formāta dēļ: ņemot vērā kritiskus laika ierobežojumus CV vērtēšanai, Jums jāizveido tādu CV saturu, lai vērtētājam būtu vienkāršāk atrast noderīgu informāciju. To var panākt veidojot CV pieturoties pie skaidras vizuālās hierarhijas un neiekļaujot uzmanību novērsošus attēlus, jo šāda veida informācija samazina vērtētāja analītiskās spējas, apgrūtina lēmuma pieņemšanu un rezultātā samazina iespēju lokalizēt vissvarīgāko informāciju, piemēram tādu, kā prasmes un darba pieredze.

Raksts sagatavots, izmantojot Vivian Giang tekstu no avota businessinsider.com

Darba piedāvājumi