2023-04-13 14:47:21

3 ideāla atvaļinājuma priekšnosacījumi

2017.05.13

Tuvojoties vasaras sezonai, arvien vairāk darbinieku sāk apsvērt domu par atvaļinājumu. Kurš gan negrib aizvadīt kādu nedēļu vai divas, baudot jauko, silto laiku un atpūšoties no visiem pienākumiem? Atvaļinājums - tā ir lieliska iespēja uz brīdi izrauties no ierastās rutīnas. Taču, lai atvaļinājums sniegtu maksimāli daudz prieka, arī tam nepieciešams sagatavoties. 

 
Visiem zināmi tradicionālie ieteikumi, kas garantē labu atvaļinājumu - neatbildiet uz darba zvaniem, nelasiet e-pastus, atstājiet darbu darbā, baudiet brīvdienas un tā tālāk. Tomēr viss nav tik vienkārši. Ko tad, ja Tu neesi laicīgi izdarījis kādus darbus, pirms došanās atpūtā neesi sagatavojis atskaites, kurām noteikti bija jābūt gatavām vai arī bez Tavas klātbūtnes vienkārši nav iespējams atrisināt kādus jautājumus? Tālāk sniegsim dažus padomus, kas palīdzēs rast līdzsvaru starp atpūtu un nepieciešamību būt vienmēr sasniedzamam. 
 

Sagatavojies gaidāmajai atpūtai

 
Kolīdz esi ieplānojis atvaļinājuma datumus, sāc pamazām gatavoties tam. Un šeit nav runa par to, ka laiks izņemt no skapja ceļojumu čemodānu.
 
- Pabeidz visus iesāktos darbus. Ja tos nav iespējams pabeigt, sagatavo visu tam, lai šos darbus varētu pabeigt Tavs aizvietotājs vai kolēģis. 
- Sakārto savu e-pastu. Iespējams, ka Tavas prombūtnes laikā būs nepieciešama piekļuve kādām vēstulēm vai kontaktiem. 
- Ja atvaļinājuma laikā paredzēts, ka kāds no kolēģiem Tevi aizvietos, sniedz precīzas instrukcijas par to, kas un kā ir jādara, lai atvaļinājuma laikā kolēģim nenāktos Tevi traucēt, savukārt Tev nebūtu jāraizējas par kolēģa darba rezultātu.
- Neaizmirsti pabrīdināt par atvaļinājumu tos darba biedrus, ar kuriem Tev bieži jāsadarbojas. Iespējams, ka pirms došanās atpūtā ir vērts noorganizēt nelielu sapulci, kurā apspriest svarīgākos jautājumus. 
 

Parūpējies par neparedzētām situācijām

 
Protams, atvaļinājums ir paredzēts tam, lai kaut vai uz brīdi varētu atslēgties no darba. Taču, ja Tu savā jomā esi vienīgais speciālists visā uzņēmumā, nedrīkst vienkārši nozust uz veselu nedēļu vai divām. Saprotošs vadītājs diez vai traucēs Tevi mazsvarīgos jautājumos, taču, ja gadīsies kas neparedzēts, var būt nepieciešama Tava palīdzība. Tāpēc vienojies ar priekšniecību par to, kā ar Tevi varēs sazināties. 

 

Atpūties!

 
Viss iepriekšminētais ir ieteikumi Tavam sirdsmieram. Tu taču nevēlies saskarties ar problēmu un sūdzību kaudzi, atgriežoties no atpūtas? Tieši tādēļ ir nepieciešams visu savlaicīgi pārdomāt. 
 
Neaizmirsti, ka atvaļinājumā ir jāatpūšas. No darba, sociālajiem tīkliem pārrunām, līgumiem un rēķiniem. Nav svarīgi, vai esi aizbraucis uz siltajām zemēm, devies pārgājienā pa mežu, aizbraucis uz vasarnīcu vai vienkārši laiskojies mājās: izbaudi šo mirkli no A līdz Z. Nedomā par klientiem, datiem un plāniem. Galu galā, visas svarīgās lietas Tu jau esi paveicis pirms došanās atpūtā, tādēļ Tev nav ne par ko jāsatraucas. 
 
Lai strādātu produktīvi, nepieciešams ik pa laikam paņemt pauzi. Izmanto savu atvaļinājumu pilnvērtīgi, lai pēc tam atgrieztos darbā ar jauniem spēkiem!