2023-04-13 14:47:21

Kā tikt galā ar negatīviem cilvēkiem: vienkārši un iedarbīgi paņēmieni

2019.07.09

Ikviens kaut reizi dzīvē ir sastapies ar kādu, kurš pastāvīgi par kaut ko žēlojas un spēj saskatīt mīnusus pat vislabvēlīgākajā situācijā. Bet, ko darīt, ja šis “kāds” ir kolēģis vai kolēģe, kuru katru dienu satiec darbā? Ir zināms, ka viena cilvēka negatīvā attieksme spēj postoši ietekmēt darba vidi un darbinieku emocionālo labsajūtu, tādēļ lasi tālāk šo rakstu un uzzini, kādi vienkārši paņēmieni palīdzēs tev tikt galā ar biroja rūgumpodu. 

Atceries, ka Tu nevari kontrolēt kolēģa negatīvo uzvedību

Tas ir pirmais solis, ja ikdienā jāstrādā ar kādu, kurš ir izteikti negatīvs. Tu nevari kontrolēt uzvedību, taču vari kontrolēt to, kā tu uz šo uzvedību reaģē. Centies reaģēt konstruktīvi un pēc iespējas mazāk iesaistīt emocijas, lai pēc saskarsmes ar negatīvo kolēģi nejustos iztukšots. 

Novelc robežas

Ir dabiski, ka katram no mums mēdz būt “sliktās dienas”, taču Tev nav jābūt tam, kurš pastāvīgi “uzsūc” otra cilvēka negācijas. Agri vai vēlu tas ietekmēs arī Tevi un pat nepamanīsi, kad pats jau būsi sācis īgņoties par katru sīkumu. Ja ikdienā jāsatiek negatīvs kolēģis vai kolēģe, centies, lai šīs tikšanās reizes būtu īsas. Taču, ja saruna ir ievilkusies un jūti, ka vairs nevēlies klausīties negācijas, pieklājīgākais variants ir atgādināt par to, ka jāpievēršas darba pienākumu veikšanai un vienkārši pārtraukt ieilgušo sarunu.

Nepārcenties ar situācijas analīzi

Lai arī to ir daudz vienkāršāk pateikt, nekā izdarīt, Tu noteikti būsi ieguvējs, ja negatīvās uzvedības analīzei netērēsi pārāk daudz sava laika. Protams, tas nenozīmē, ka Tev pilnībā jāignorē negatīvais kolēģis - iespējams, ka negāciju iemesls patiesībā ir kas nebūtisks un situāciju var vienkārši atrisināt ar draudzīgu sarunu. Tai pat laikā atceries, ka Tu vari nekad tā arī nesaprast, kādēļ cilvēks pastāvīgi ir negatīvs, līdz ar to izvērtē, vai tiešām vēlies tajā iedziļināties. 

Pavadi laiku ar atsaucīgiem kolēģiem

Atrodi cilvēkus, kuri ir pretstatā negatīvajam kolēģim, un pavadi laiku ar viņiem. Pavadīdami laiku kopā, jūs viens otram izraisīsiet pozitīvas emocijas un vismaz jūsu starpā valdīs patīkama atmosfēra. Pēc komunikācijas ar šādiem kolēģiem jutīsies pacilātāks un radīsies enerģija darba pienākumu veikšanai. 

Esi pozitīvs

Tava labsajūta ir pārāk svarīga, lai ļautu kāda negācijām to izbojāt un ietekmēt to, kā šodien jūties. Lai cik muļķīgi tas izklausītos - esi pozitīvs, atvairi negācijas ar smaidu un neielaidies garās diskusijās par to, cik viss ir slikti. Ļoti iespējams, ka itin drīz tava pozitīvā attieksme negatīvajam kolēģim liks pašam vairīties no sarunām ar Tevi, jo Tu nebūsi tas, kuru pierunāt uz kopīgu vaimanāšanu un sūdzēšanos.
 

Pienācis laiks pārmaiņām karjerā? Apskati jaunākās vakances!