Pirmā lapaKarjeras centrs Darba intervija 6 jautājumi, uz kuriem jāsagatavo atbildes pirms darba intervijas
 

6 jautājumi, uz kuriem jāsagatavo atbildes pirms darba intervijas

6_jautajumi

Lai darba intervija būtu veiksmīga, atbildes uz dažiem jautājumiem noteikti jāpārdomā un jāsagatavo iepriekš. Šajā rakstā mēs esam apkopojuši dažus tipiskākos jautājumus, kas mēdz izskanēt darba intervijās, kā arī sniedzam padomus, kas palīdzēs sagatavot atbildes uz jautājumiem.

1. Pastāstiet par sevi!

Neatbildiet plaši un gari, Jūsu atbildei jābūt strukturētai un lakoniskai. Vienu vai divu minūšu ilgs stāstījums, kurā pieminat tikai svarīgākās lietas – īsi iepazīstiniet ar sevi, pastāstiet par savu izglītību un līdzšinējo darba pieredzi. Atcerieties, ka šis varētu būt iesildošais jautājums, tāpēc neizstāstiet visu uzreiz!

2. Kāpēc man vajadzētu Jūs pieņemt darbā?

Šķietami elementārs jautājums, tomēr reizēm tas mēdz sagādāt problēmas. Darba meklētāji pirms intervijas neizpilda savu “mājas darbu” un neizpēta konkrēto uzņēmumu un vakanci. Neuzskaitiet savas lieliskās, tomēr ar vakanci nesaistītās īpašības. Parādiet, ka esat profesionālākais un piemērotākais kandidāts konkrētajai vakancei. Iepriekš pārskatiet vakances aprakstu, tās prasības un salīdziniet ar savu pašreizējo pieredzi. Tādā gadījumā spēsiet sniegt kvalitatīvu atbildi un ieintriģēt potenciālo darba devēju.

3. Kāpēc tik ilgu laika posmu esat bijis bez darba?

Zinot, cik atšķirīgas var būt darba pieredzes, ne katrs saskarsies ar šādu jautājumu, tomēr tam noteikti ir jāpievērš uzmanība. Ne vienmēr pēc aiziešanas no darba to var atrast uzreiz. Tāpēc vislabākā atbilde ir uzskaitīt kvalitatīvas un attiecīgajai vakancei atbilstošas lietas, ko darījāt laikā, kad meklējāt darbu. Piemēram, nodarbojāties ar dažādiem projektiem, brīvprātīgo darbu vai vienkārši veltījāt laiku saviem ģimenes locekļiem. Lai arī pēdējā komponente var nešķist svarīga, tomēr darba devējs novērtēs jūsu cilvēciskās īpašības, kas noderēs, lai ātrāk iekļautos jaunajā kolektīvā. Galvenais neizklausieties izmisis! Lieciet saprast, ka bez darba pavadītais laiks jūs ir norūdījis un Jūs ar lielāku iedvesmu esat gatavs ķerties klāt jauniem izaicinājumiem.

4. Pastāstiet par vienu lietu, ko Jūs būtu mainījis savā iepriekšējā darba vietā?

Aizmirstiet negatīvus komentārus par iepriekšējiem kolēģiem vai darba devēju. Pirmkārt, tas nevienu neinteresē un rada neprofesionālu iespaidu par Jums. Otrkārt, runājot par problēmām iepriekšējā darba vietā, darba devējam radīsies jautājums – kāpēc neuzņēmāties iniciatīvu, lai tās atrisinātu? Tāpēc sagatavojiet tādu atbildi, kas neaizskars bijušos kolēģus un neparādīs jūs "sliktā gaismā". Piemēram, Jūs varat minēt, ka vēlētos jaunāku aprīkojumu, kas ļautu labāk un ātrāk paveikt darba pienākumus. Šādi parādīsiet, ka meklējat problēmas risinājumu.

5. Kāds ir lielākais risks, ko esat kādreiz uzņēmies?

Dažu risku uzņemšanās no cilvēka pieprasa milzīgu neatlaidību un spēju piecelties pēc neveiksmes. Tāpēc svarīgi darba devējam piedāvāt tādu atbildi, kurā izklāstāt, ko tieši darījāt un kas bija nepieciešams, lai sasniegtu uzstādīto mērķi. Tāpat pieminiet arī tādus brīžus, kad jūsu iniciētas netradicionālas un riskantas metodes atmaksājušās, atrisinot problēmsituāciju.

6. Vai iepriekš ir bijusi situācija, kad Jūsu un Jūsu darba grupas viedoklis ir atšķīries? Kā to risinājāt?

Jautājumi par piedzīvotajām krīzes situācijām darba devējam ļauj Jūs iepazīt kā personību. Pēc sniegtās atbildes darba devējs izvērtēs jūsu darba un komunicēšanas stilu, un, iespējams, to, vai esat mācījies no kļūdām. Aprakstiet situāciju un paskaidrojiet, kā Jūs atrisinājāt šo problēmu, kas palīdzēja rast kompromisu, tostarp aprakstiet konkrētās darbības, kas noveda pie veiksmīgā iznākuma. Nekautrējieties par labi padarītu darbu!

darba_piedavajumi


Pievienot komentāru
* Vārds, uzvārds
* E-pasts
* Teksts

Meklēt rakstus