2023-04-13 14:47:21

6 jautājumi, uz kuriem jāsagatavo atbildes pirms darba intervijas

2016.06.16

Lai darba intervija būtu veiksmīga, atbildes uz dažiem jautājumiem noteikti jāpārdomā un jāsagatavo iepriekš. Šajā rakstā mēs esam apkopojuši dažus tipiskākos jautājumus, kas mēdz izskanēt darba intervijās, kā arī sniedzam padomus, kas palīdzēs sagatavot atbildes uz jautājumiem.

1. Pastāstiet par sevi!

Neatbildi pārāk plaši un gari, Tavai atbildei jābūt strukturētai un lakoniskai. Vienu vai divu minūšu ilgs stāstījums, kurā piemini tikai svarīgākās lietas – īsi iepazīstini ar sevi, pastāsti par savu izglītību un līdzšinējo darba pieredzi. Atceries, ka šis varētu būt iesildošais jautājums, tāpēc neizstāsti visu uzreiz!

2. Kāpēc man vajadzētu Jūs pieņemt darbā?

Šķietami elementārs jautājums, tomēr reizēm tas mēdz sagādāt problēmas. Darba meklētāji pirms intervijas neizpilda savu “mājas darbu” un neizpēta konkrēto uzņēmumu un vakanci. Neuzskai savas lieliskās, tomēr ar vakanci nesaistītās īpašības. Parādi, ka esi profesionālākais un piemērotākais kandidāts šai vakancei. Pirms intervijas pārskati vakances aprakstu, tās prasības un salīdzini ar savu pašreizējo pieredzi. Tādā gadījumā spēsi sniegt kvalitatīvu atbildi un ieintriģēt potenciālo darba devēju. Šajā rakstā atradīsi dažus ieteikumus, kā atbildēt uz šo jautājumu.

3. Kāpēc tik ilgu laika posmu esat bijis bez darba?

Zinot, cik atšķirīgas var būt darba pieredzes, ne katrs saskarsies ar šādu jautājumu, tomēr tam noteikti ir jāpievērš uzmanība. Ne vienmēr pēc aiziešanas no darba to var atrast uzreiz. Tāpēc vislabākā atbilde ir uzskaitīt kvalitatīvas un attiecīgajai vakancei atbilstošas lietas, ko darīji laikā, kad meklēji darbu. Piemēram, nodarbojies ar dažādiem projektiem, brīvprātīgo darbu vai vienkārši veltīji laiku saviem ģimenes locekļiem. Lai arī pēdējā komponente var nešķist svarīga, tomēr darba devējs novērtēs Tavas cilvēcīgās īpašības, kas noderēs, lai ātrāk iekļautos jaunajā kolektīvā. Galvenais - neizklausies izmisis! Liec saprast, ka bez darba pavadītais laiks Tevi ir norūdījis un Tu ar lielāku iedvesmu esi gatavs ķerties klāt jauniem izaicinājumiem.

4. Pastāstiet par vienu lietu, ko Jūs būtu mainījis savā iepriekšējā darba vietā?

Aizmirsti negatīvus komentārus par iepriekšējiem kolēģiem vai darba devēju. Pirmkārt, tas nevienu neinteresē un rada par Tevi neprofesionālu iespaidu. Otrkārt, runājot par problēmām iepriekšējā darba vietā, darba devējam radīsies jautājums – kāpēc neuzņēmies iniciatīvu, lai tās atrisinātu? Tāpēc sagatavo tādu atbildi, kas neaizskars bijušos kolēģus un neparādīs Tevi "sliktā gaismā". Piemēram, Tu vari minēt, ka vēlētos jaunāku aprīkojumu, kas ļautu labāk un ātrāk paveikt darba pienākumus. Šādi parādīsi, ka meklē problēmas risinājumu.

5. Kāds ir lielākais risks, ko esat kādreiz uzņēmies?

Dažu risku uzņemšanās no cilvēka pieprasa milzīgu neatlaidību un spēju piecelties pēc neveiksmes. Tāpēc svarīgi darba devējam piedāvāt tādu atbildi, kurā izklāsti, ko tieši Tu darīji un kas bija nepieciešams, lai sasniegtu uzstādīto mērķi. Tāpat piemini arī tādus brīžus, kad Tevis iniciētas netradicionālas un riskantas metodes atmaksājušās, atrisinot problēmsituāciju.

6. Vai iepriekš ir bijusi situācija, kad Jūsu un Jūsu darba grupas viedoklis ir atšķīries? Kā to risinājāt?

Jautājumi par piedzīvotajām krīzes situācijām darba devējam ļauj Tevi iepazīt kā personību. Pēc sniegtās atbildes darba devējs izvērtēs Tavu darba un komunicēšanas stilu, un, iespējams, to, vai esi mācījies no kļūdām. Apraksti situāciju un paskaidro, kā Tu atrisināji šo problēmu, kas palīdzēja rast kompromisu, tostarp apraksti konkrētās darbības, kas noveda pie veiksmīgā iznākuma. Nekautrējies par labi padarītu darbu!

 

Aktuālie darba piedāvājumi dažādu profesiju speciālistiem »

 

Uzzini, kādus jautājumus ir svarīgi uzdot personāla atlases speciālistam »